ramy21 22

Miasto Stołeczne Warszawa

Fundacja Kultury Polskiej

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Staromiejski Dom Kultury

Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich

 

zapraszają na

 

uroczysty wieczór  z okazji przyznania

Warszawskiej Premiery Literackiej

Wojciechowi Orlińskiemu

haiku24

zycie w hd

 

Warszawa, 28 września 2017 r.

Pierwszy „silent theatre” z Marią Seweryn

 „Życie mimo wszystko” Ireny Krzywickiej to pierwsze z 5 słuchowisk, prezentowanych w formie „silent theatre”, przygotowanych przez członkinie grupy TERAZ POLIŻ w ramach projektu „córy warszawskie #dziwystołeczne”. Premiera słuchowiska z udziałem m.in. Marii Seweryn, Wojciecha Kalarusa i Pawła Koślika odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Domu Kultury KADR w Warszawie o godz. 16:30. Poprzedzi ją półgodzinny wykład dr Agaty Chałupnik z projektu badawczego HyPaTia.

Dramat Ireny Krzywickiej rozpocznie cykl pięciu słuchowisk powstałych na podstawie tekstów polskich autorek pierwszej połowy XX wieku.  Opowiada on o powojennej Warszawie, choć właściwie jest po prostu szorstką opowieścią o życiu – nie tylko tym tuż po wojnie. Jest opowieścią o życiu w momencie, w którym chce się raczej umierać.

slowa na puszczy

 5. Przegląd Filmów o Pisarzach.

 

Przegląd jest imprezą cykliczną przypominającą sylwetki i dokonania pisarzy polskich – naszych wybitnych koleżanek i kolegów. W latach ubiegłych wyświetlono m.in. filmy o Tadeuszu Różewiczu, Mironie Białoszewskim, Marku Nowakowskim, Kazimierzu Orłosiu, Michale Głowińskim, Janie Himilsbachu, Januszu Głowackim, Zbigniewie Herbercie, Normanie Davisie, Igorze Newerlym, Kazimierzu Moczarski, Gustawie Herlingu-Grudzińskim, Andrzeju Bursie, Normanie Davisie  i innych.

5festiwal pf