Monika Luque Kurcz- Informacje kulturalne z Podkarpacia

 

podkarpacie donosy

 

 

 

Festiwal Wiosna Filmów w Kinie Zorza-Rzeszów.

wiosna filmow1 czerwca br. rozpocznie się festiwal filmowy, zatytułowany „Wiosna Filmów w Kinie Zorza”. Przez kolejnych siedem dni, Kino Zorza, mieszczące się przy ul. 3-go Maja 28 w Rzeszowie, będzie emitowało festiwalowe projekcje.

 

 

Poniżej wykaz filmów;

1 czerwca - "Do zobaczenia w zaświatach"
2 czerwca - "Neapol spowity tajemnicą"
3 czerwca - "Fokstrot"
4 czerwca - "Ramen. Smak wspomnień"
5 czerwca - "Utoya - 22 lipca"
6 czerwca - "Obietnica poranka"
7 czerwca - "A Season in France"

Godz. 19:00, Cena: 12 zł, Karnet: 77 zł
Kin

 

 

"Dwa lata autostopem przez Afrykę" - prelekcja Moniki Masaj-Krosno.

przez afryke28 maja 2018, w godz. 18:00-20:00 w Krośnieńskiej Piwnicy Pod Cieniami ( Rynek 5), odbędzie się ciekawe spotkanie z podróżniczką Moniką Masaj.

Czy młoda dziewczyna ma w sobie na tyle odwagi aby podróżować samotnie autostopem po czarnym lądzie? Na to pytanie odpowie nam kolejny gość Krośnieńskich spotkań z podróżnikami – Monika Masaj, która przyjedzie do nas z prelekcją „Dwa lata autostopem przez Afrykę”.

Przez ponad dwa lata podróżniczka odwiedziła 24 kraje afrykańskie. Ze względu na nazwisko kierunek podróży był oczywisty. Początkowy zamysł przejazdu autostopem trasy z Kairu do Kapsztadu przerodził się w dwuletnią włóczęgę.
Podczas prezentacji dowiemy się m.in.: Jak wygląda podróż barką towarową w górę rzeki Kongo? Co jedzą mieszkańcy Gabonu? Gdzie najlepiej rozbić namiot w Afryce? Za co można trafić do kenijskiego więzienia? Jak zostać przemytnikiem diamentów? Czy stereotypy na temat Afryki i jej mieszkańców są prawdziwe? 
Relację z podróży oraz zdjęcia można obejrzeć na blogu:www.facebook.com/zepsutykompas oraz instagramie www.instagram.com/zepsutykompas 

Na spotkanie zapraszamy 28 maja 2018 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Patronat medialny objęli: Polskie Radio Rzeszów, Tygodnik Nowe Podkarpacie, portale Krosno24, Imprezy Podróżnicze, a także portal i telewizja tvPodkarpacie.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna. Na spotkanie obowiązują bilety wstępu w cenie 2,00 zł i 1,00 (dla posiadaczy Krośnieńskiej Karty Mieszkańca).

Monika Masaj - absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym studiowała bezpieczeństwo narodowe. Sama o sobie mówi tak: „Nie jestem nikim nadzwyczajnym. Zwykła dziewczyna z małej miejscowości na Podkarpaciu, którą nosi po świecie”. Lubi podróżować samotnie, szczególnie autostopem, w samolot wsiada tylko kiedy jest do tego zmuszona. Niedawno wróciła z 2 letniej wyprawy przez Afrykę. Obecnie ładuje baterie w Polsce i szykuje się do kolejnego wyjazdu.

 

 

Dobrze napisane / warsztaty kaligrafii nowoczesnej.

dobrze napisane27 maja br. Wydział Sztuki/ Uniwersytet Rzeszowski, mieszczący się przy Al. Kopisto 2A w Rzeszowie, organizuje warsztaty kaligrafii dla początkujących.

Szczegółowe informacje od organizatora;

 

Podczas zajęć poznacie podstawy kaligrafii współczesnej, oswoicie sie z obsadką i stalówką, a wszystko po to, żeby potem zacząć pisać piękne litery i samodzielnie zrobić kaligraficzną kartkę. Będziecie mieli okazję wypróbować różnych narzędzi do pisania, tuszy oraz metalicznych akwareli. Podpowiem jak przygotować stalówkę przed pierwszym użyciem, jak poprawić błędy, które bardzo często pojawiają się na początku przygody z kaligrafią oraz jak trenować, żeby szybko osiągnąć zadowalające efekty.

W cenie zajęć dostaniecie zestaw na początek - obsadkę prostą, stalówkę, tusz oraz autorskie arkusze ćwiczeń. To wszystko po warsztatach zabierzecie ze sobą, aby w domowym zaciszu kontynuować pisanie liter.

czas trwania zajęć: ok. 4h, w tym krótka przerwa na kawę i ciacho,
cena: 180 zł,
cena: dla studentów Wydziału Sztuki UR - 150 zł,
miejsce: Wydział Sztuki UR, sala 117

Zajęcia poprowadzi Monika Krzysiak - https://www.instagram.com/owakstudio/

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisów. 
Pytania dotyczące warsztatów lub zapisów proszę kierować na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Pin It