Gdańsk, 2018-06-26

Dzień dobry,

kieruję ten list-apel do osób, które - jak wierzę - są sympatykami naszego pisma. Przed nami trudna decyzja: albo radykalnie zmniejszyć format i objętość pisma, albo poprosić pokornie o wsparcie. Czynimy to drugie wierząc, że przetrwamy trudne czasy dzięki życzliwości.

Pragniemy aby do końca roku 2018 ukazały się wszystkie cztery numery Gazety Literackiej "Migotania", zarówno w wersji papierowej jak i internetowej. Niestety, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odmówiło wsparcia finansowego. Najwidoczniej dla obecnej ekipy Ministerstwa pisma, szczególnie takie otwarte światopoglądowo i niezależne jak "Migotania", nie są przedmiotem troski. Udało nam się uzyskać skromne środki z regionalnych źródeł, które jednak nie pokrywają kosztów wydawania pisma. Dlatego pokornie zwracamy się z prośbą o pomoc do czytelników, autorów i sympatyków naszego kwartalnika: Liczy się każda złotówka, a osoby, które wpłacą najmniej 50 zł otrzymają wychodzące w tym roku numery pisma. Listę darczyńców ogłosimy w piśmie na osobnej stronie w ostatnim numerze.

Wpłaty tytułem "Migotania 2018", wraz z podaniem pełnego adresu do wysyłki i adresem email, prosimy kierować na konto:
Fundacja Światło Literatury, Bank Millennium: 74 1160 2202 0000 0001 7019 5866
Wpłaty można też dokonywać przy użyciu PAYPAL, adres emailowy dla PAYPAL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy bardzo gorąco o rozpowszechnienie tej informacji wśród znajomych i wszelkich osób przyjaznych naszemu pismu.

Pozdrawiam i przesyłam wyrazy szacunku,

 

Zbigniew Joachimiak

 

 

Pin It