link do literatury

Ogólnopolski konkurs na FRASZKĘ TRYBUNALSKĄ

 

„Konkurs na fraszkę trybunalską" miał pięć edycji w latach 2005-2009 i cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród amatorów, jak i uznanych literatów. W ubiegłym roku powróciliśmy do tej idei, zainspirowani w pewien sposób jubileuszem 800-lecia naszego Miasta. Ponieważ na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac z całego kraju, postanowiliśmy utrwalić jego istnienie. W tym roku proponujemy wieloznaczny tytuł WYBORY, co narzuca z założenia pewną dyscyplinę twórczą. Prosimy zatem o wpisanie się w tematykę, gdyż fraszki odbiegające od tematu wiodącego nie będą brane pod uwagę. 

4. Konkurs literacki o tematyce zielonogórskiej

 
Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry „Winnica" ogłasza IV edycję konkursu na utwór prozatorski lub poetycki o tematyce zielonogórskiej. Współzawodnictwo dotyczy tekstów nowych, nigdzie nie publikowanych. Teksty zgłaszane do konkursu powinny dotyczyć Zielonej Góry. Praca powinna mieć formę prozatorską (opowiadanie, reportaż, esej) lub poetycką.  Termin nadsyłania i zgłaszania prac do konkursu – 15 września 2018 r. pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tradycyjną:  Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry „Winnica", ul. Lisia 37, 65-093 Zielona Góra. Na kopercie proszę napisać „Konkurs na utwór zielonogórski". Nagrodą główną w konkursie jest dyplom oraz wydanie książki laureata.
 
Więcej informacji oraz regulamin konkursu:
 


bialo czerwona konkurs

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku

ogłasza

 

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki

im. Włodzimierza Pietrzaka

pod hasłem „Dążenie do wolności jest wielką siłą człowieka  

 

Cel Konkursu:

  • stworzenie wydarzenia literackiego
  • promowanie twórców poezji
  • integracja środowisk twórczych

Konkurs rozgrywany jest w kategorii poezji, skierowany do osób pełnoletnich – mogą w nim brać udział zarówno amatorzy, jak i członkowie profesjonalni.

 

Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim
im. Zbigniewa Jerzyny.

W konkursie może wziąć udział każdy poeta przed debiutem. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza rejestracyjnego, nadesłanie zestawu 4 wierszy własnego autorstwa, które nie były nigdy publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach, stronach internetowych, e-bookach ani nagradzane w innych konkursach.

Zgłoszenia przyjmujemy od 9 VII do 15 X 2018r

Zbigniew Jerzyna

Poeta, rocznik 1938.

 

V Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pod poetyckim zawołaniem Rocha Sęczawy"

V Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pod poetyckim zawołaniem Rocha Sęczawy
Organizatorzy
Organizatorami konkursu są Marcin Daniel Kowalczyk oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie. Patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta Parczewa.

Dom Kultury „Klub Skolwin” w Szczecinie

ogłasza

 

XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki

„Refleksy”

 

 

            Konkurs ma charakter otwarty – jego uczestnikami mogą być wszystkie osoby tworzące w języku polskim.

            Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie zestawu 5 wierszy w czterech egzemplarzach, w formie maszynopisu lub wydruku w formacie A4. Każdy wiersz należy opatrzyć godłem autora. (Przez GODŁO rozumie się pseudonim autora, jednorazowo wymyślony na potrzeby udziału w Konkursie. Godłem może być dowolne słowo, ciąg słów, inicjałów, cyfr itp.). W osobnej, zaklejonej  kopercie, również opatrzonej godłem autora, należy zamieścić dane autora – imię, nazwisko, wiek, dokładny adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Tak przygotowane zestawy należy przesłać w jednej kopercie zbiorczej na adres Organizatora Konkursu: Dom Kultury „Klub Skolwin”, ul. Stołczyńska 163,

71 – 868 Szczecin, z dopiskiem: „Konkurs Poetycki Refleksy”. Termin nadsyłania wierszy upływa 23 listopada 2018 roku.

            Każdy Uczestnik może nadesłać tylko jeden zestaw wierszy. Nadesłane wiersze nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane ani oceniane w innych konkursach.